Last Minute Exotika

Vyhledej si dovolenou

Horký TIP

Vyber si

Turistický průvodce

Rubriky

Počasí

Vyhledávač letenek

Last minute nabídka

Facebook

Autem na letiště

V případě, že se rozhodnete cestovat na letiště autem, ovšem nikdy jste touto trasou ještě nejeli, nezoufejte. Připravili jsme pro Vás spolu s portálem Map24.cz interaktivní cestu, která Vás navede od Vašeho domova přímo na letiště. Obrovskou výhodou této internetové aplikace je také to, že spočítá vzdálenost, kterou ujedete, dobu potřebnou na cestu a v neposlední řadě rovněž vygeneruje podrobný itinerář cesty, a to včetně všech křižovatek.

V souvislosti s tímto typem cestování zmíníme také několik upozornění, s kterými je dobré se seznámit. Při cestě na letiště se může stát opravdu cokoliv, proto, abyste minimalizovali riziko, že právě Vám se přihodí nějaká nepříjemnost, držte se následujícími pokyny:

Časová rezerva

Ačkoliv Vám portál Map24.cz vypočítá dobu potřebnou na cestu na letiště, nespoléhejte se na to, že je tato doporučená doba platná za všech okolností. Vyražte z domova proto o něco dříve, abyste měli dobrou časovou rezervu – přibližně tak 4 hodiny. Také počítejte s tím, že na letišti byste měli být 2 hodiny před odletem.

Mapa, GPS

Vedle GPS navigace, kterou v dnešní době používá téměř každý, si pro jistotu vemte s sebou také mapu a připravte a nastudujte si podrobný itinerář cesty, který je dobré si vytisknout. Přece jen technika nás někdy dokáže pěkně potrápit.

Pohonné hmoty

Nešetřete na pohonných hmotách a pro jistotu si natankujte plnou nádrž pro případ, že byste zůstali stát v zácpě na dálnici. Obecně ale platí, že ceny pohonných hmot jsou v Německu a Rakousku srovnatelné jako u nás.

  • Před cestou se také přesvědčte o dobrém technickém stavu Vašeho vozidla
  • Domluvte se s rodinným příslušníkem či s kamarádem, že v případě potíží se na něj obrátíte o pomoc

Parkování na letišti

Co se týče parkování na letišti, podle aktuálních informací je, co se nákladů týče, lepší nechat Vaše auto zaparkované přímo na letišti. K těmto účelům lze využít zdejší parkoviště.

Informace o parkování, cenách a slevových parkovacích kartách naleznete v sekcích Parkování na letišti a Letiště přímo na stránkách jednotlivých letišť.


CZIN.eu
TOPlist