Last Minute Exotika

Vyhledej si dovolenou

Horký TIP

Vyber si

Turistický průvodce

Rubriky

Počasí

Vyhledávač letenek

Last minute nabídka

Facebook

Autobusem na letiště

Máte-li rádi tento typ cestování, pak jistě nepohrdnete možností cestovat na letiště autobusem. A nutno dodat, že cestování autobusem v dnešní době rozhodně neznamená mačkání se ve starých, přeplněných a špinavých autobusech. Naopak, autobusová doprava za poslední léta začala více dbát o své zákazníky a cestující se proto během cesty autobusem často cítí jako v bavlnce!

Pokud si tedy vyberete zájezd s německou cestovní kanceláří, do Německa či Rakouska se můžete pohodlně a levně nechat odvést autobusem. Navíc nemusíte řešit parkování na letišti.


Která společnost mi dopřeje pohodlné cestování přímo na letiště?
V současné době existuje mnoho autobusových společností, pro něž je spokojenost zákazníků prioritou číslo jedna. Velké popularitě se však v našich luzích a hájích těší především dvě společnosti:

_____________________________________________________________

STUDENT AGENCY


Co je to Student Agency a co mi může nabídnout?

Student Agency se řadí mezi největšího prodejce jízdenek v České republice a díky vysoké kvalitě poskytovaných služeb je ověnčena desítkami oceněními. V současné době je Student Agency také synonymem pro luxusní autobusovou dopravu, jež je známá pod označeními „STUDENT AGENCY Express“ či „žluté linky“.

Jaký servis Student Agency nabízí pro cestující?

Vězte, že rozhodnete-li se cestovat s autobusy právě této společnosti, nebudete rozhodně litovat. Dopřát si totiž můžete cestu v originálních žlutých autobusech, které Vás na první pohled zaujmou nejen svým neotřelým vzhledem, ale také komfortem, který nabízí. Uvnitř autobusu naleznete nejen automat na teplé nápoje, ledničku, bezpečnostní pásy, klimatizaci a WC, ale také připojení k Wifi či prostorné, kožené, polohovací sedačky, ve kterých se budete cítit jako v bavlnce. Pokud budete mít jakékoliv přání, můžete se obrátit na stewarda či stewardku, kteří Vám rádi se vším pomohou!

Jaké typy jízdenek Student Agency nabízí?

Společnost zákazníkům nabízí tři základní typy jízdenek. Jedná se o jízdenku na pevné datum, o otevřenou jízdenku a o kreditovou jízdenku.

 • Jízdenka na pevné datum

Jízdenka na pevné datum je taková jízdenka, která byla zakoupena na prodejním místě a je vystavena na konkrétní trasu, datum a čas. Při odbavení nemusíte mít jízdenku přímo u sebe, stačí znát její kód. Změnu rezervace jízdenky lze provést na prodejním místě nebo na webových stránkách společnosti.

 • Otevřená jízdenka

Pro otevřenou jízdenku je typické, že byla zakoupena na prodejním místě, avšak není vystavena na konkrétní trasu, datum ani čas. Provádět a nebo rušit rezervace lze snadno pomocí SMS nebo prostřednictvím rezervačního systému na stránkách společnosti. I tentokrát stačí pro odbavení předložit buď samotnou jízdenku a nebo její kód.

 • Kreditová jízdenka

Kreditovou jízdenku si lze pořídit pomocí registračního formuláře k získání Kreditové jízdenky na stránkách Student Agency. Poté si stačí vyhotovenou kartičku vyzvednout na jednom z prodejních míst a dobít si kredit o minimální částce 300 Kč. Lze tak učinit buď přímo na prodejním místě a nebo pomocí online platby kartou.

Jak si zarezervuji jízdenku?

Jízdenku si lze rezervovat dvojím způsobem: online a nebo prostřednictvím SMS.

 • Online rezervace

Online rezervace znamená, že do vyhledávače zadáte adresu http://jizdenky.studentagency.cz/ a ve formuláři si navolíte město odjezdu a příjezdu, den odjezdu a také počet cestujících. Jakmile tak učiníte, kliknete na tlačítko „vyhledat“ a následně se Vám zobrazí všechny dostupné spoje. Na stránce uvidíte jak čas odjezdu a příjezdu, tak názvy filmů, které se během cesty promítají a počet volných míst v autobuse.

Kliknete-li na kolonku „košík“, zobrazí se Vám rozmístění sedadel v autobuse a máte tedy jedinečnou šanci rezervovat si místo dle Vašich představ. Pak již nezbývá, než vyplnit potřebné údaje a kliknout na tlačítko „rezervovat“. Od tohoto okamžiku máte sedadlo v pohodlném žlutém autobuse zarezervováno.

 • SMS rezervace

SMS rezervace Vám umožňuje rezervovat své Kreditové, Otevřené nebo Elektronické jízdenky přes mobilní telefon, pokud právě nemáte přístup k internetu. Bližší informace o této službě naleznete přímo na oficiálních stránkách Student Agency.

Kolik mě bude stát doprava z Německa na ruzyňské letiště?

Berlín – Praha – Ruzyně: Jednosměrná jízdenka: 810 Kč, zpáteční jízdenka: 1 370 Kč
Drážďany – Praha – Ruzyně: Jednosměrná jízdenka: 560 Kč, zpáteční jízdenka: 970 Kč
Frankfurt n. Mohanem – Praha – Ruzyně: Jednosměrná jízdenka: 1 510 Kč, zpáteční jízdenka: 2 470 Kč
Düsseldorf – Praha – Ruzyně: Jednosměrná jízdenka: 1 610 Kč, zpáteční jízdenka: 2 620 Kč
Frankfurt n. Mohanem (letiště) – Praha-Ruzyně: Jednosměrná jízdenka: 1 510 Kč, zpáteční jízdenka: 2 470 Kč
Mnichov (letiště) – Praha-Ruzyně: Jednosměrná jízdenka: 910 Kč, zpáteční jízdenka: 1 570 Kč
Norimberk (letiště) – Praha-Ruzyně: Jednosměrná jízdenka: 910 Kč, zpátečních jízdenka: 1 570 Kč

Jak tedy vidíte, pokud se rozhodnete cestovat se Student Agency, pohodlné cestování za skvělou cenu máte zaručeno.

_____________________________________________________________

EUROLINES


Co je to Eurolines a co mi může nabídnout?

Značka Eurolines spojuje více než 30 evropských společností, které spolupracují na provozu nejrozsáhlejší autobusové sítě po Evropě. Tato síť poskytuje spojení mezi více než 500 evropskými destinacemi.
Organizace Eurolines nabízí následující služby:

 • Mezinárodní autobusové linky – spojení do více než 20 evropských zemí a téměř 150 měst. Společnost Vás pohodlně dopraví nejen z nejen z Prahy, ale i z Brna, Plzně nebo Ústí nad Labem.
 • Vnitrostátní autobusové linky – vnitrostátní doprava realizována mezi Prahou a Brnem a Prahou a Ústí nad Labem
 • Zájezdová a příležitostná autobusová přeprava – přeprava pro cestovní kanceláře nebo korporátní klienty. Je kladen důraz na kvalitní služby a na přání zákazníků je možné zajistit nadstandardní servis (např. catering)

Jaký servis Eurolines nabízí pro cestující?

Pokud si chcete dopřát vskutku komfortní cestování, nezbývá, než Vám doporučit vyzkoušet luxusní autobusy Business Class. Toto cestování Vám totiž přinese jasné benefity, které spočívají v:

 • Cestování luxusními a bezpečnými autobusy SETRA 416 GTHD * * * *
 • Pohodlných sedadlech s bezpečnostními pásy a rozšířeným prostorem pro nohy
 • Využití zásuvky 220 V a LCD monitoru
 • Využití výsuvných stolků pro pohodlnou práci s NB
 • Wifi připojení zdarma v ČR i v zahraničí
 • Individuálním multikanálovém systému (sluchátka k dispozici)
 • Denní tisk, časopisy, Müsli tyčinka a lahev vody zdarma
 • WC
 • Klimatizace
 • K dispozici jsou profesionální řidiči

 • Jak si mohu rezervovat jízdenku?

  Jízdenky si lze rezervovat na stránce https://www.elines.cz/jizdenky/mezinarodni. Zde naleznete formulář, přičemž po jeho vyplnění je možné si rezervovat spoj do příslušné destinace. Stačí zde pouze vyplnit výchozí a cílové město, vybrat si typ jízdenky (jednosměrná nebo obousměrná), zadat datum odjezdu a počet cestujících. Poté Vám budou zobrazeny všechny dostupné spoje a jakmile si jeden z nich vyberete, nezbývá, než vyplnit kontaktní údaje a Vaše jízdenka je rezervovaná během několika málo minut!

  Kolik mě bude stát doprava z Prahy do Německa?

  Praha – Berlín (obousměrná jízdenka) za 2500 či 2700 Kč
  Praha – Drážďany (obousměrná jízdenka) za 800 či 900 Kč
  Praha – Frankfurt n. Mohanem (obousměrná jízdenka) za 1400 či 1500 Kč
  Praha – Mnichov (obousměrná jízdenka) za 1450 Kč
  Praha – Stuttgart (obousměrná jízdenka) za 2200, 2500 či 2750 Kč

  Jak můžete vidět, také Eurolines poskytuje mnoho výhod, které určitě stojí za to využít. Neváhejte a dopřejte si komfortní cestování i Vy.

  
  CZIN.eu
  TOPlist