Last Minute Exotika

Vyhledej si dovolenou

Horký TIP

Vyber si

Turistický průvodce

Rubriky

Počasí

Vyhledávač letenek

Last minute nabídka

Facebook

Počasí Jižní Amerika

Jižní Amerika je kontinent ležící z velké části na jižní polokouli. Jižní Amerikou prochází rovník a je ohraničena Tichým a Atlantským oceánem, takže se zde můžeme setkat s velice diametrálním klimatem, a to od tropů až po mírný pás.

V tropické oblasti se můžeme setkat s vysokými, neměnnými teplotami, které se pohybují v rozmezí od 25-27 °C (např. v Amazonské nížině).

Klesají však s nadmořskou výškou, a tak např. v Quito může teploměr naměřit pouze 13 °C. Zcela nejnižší teploty se pak vyskytují ve středních Andách, kde není přes léto více jak 10 °C a mrzne zde 9 měsíců v roce.

Ročně v tropické oblasti spadne okolo 2000 – 9000 mm srážek. Déšť je přitom doprovázen dopoledním výparem. Ovšem, v Chile a v Peru se díky Andám a Homboldtovu studenému proudu ročně vyskytuje méně než 25 mm srážek.

V subtropické oblasti jsou srážky přinášeny východním pasátem z Atlantiku. Podnebí je zde proto vlhké a typická jsou pro něj horká léta a teplé zimy. Ve vnitrozemí pak lze očekávat chladno a sucho (např. v Andách).

Mírnější klima lze pak očekávat hlavně ve vnitrozemí, kde jsou po celý rok velké teplotní výkyvy. Západní větry mohou přinést velké srážky, a to hlavně do oblasti Patagonie, kde může spadnout až 5000 mm srážek._______________________________________________________________________

Aktuální nabídka zájezdů a last-minute zájezdů od CestovniPortal.cz

_______________________________________________________________________


CZIN.eu
TOPlist