Last Minute Exotika

Vyhledej si dovolenou

Horký TIP

Vyber si

Turistický průvodce

Rubriky

Počasí

Vyhledávač letenek

Last minute nabídka

Facebook

Počasí Severní Amerika

Severní Amerika je kontinent na severní a západní polokouli a ze všech stran je obklopován významnými oceány a také moři. A jak je to tady s počasím?

Severní Amerika zasahuje do všech podnebných pásů. Její nejsevernější část má polární a subpolární podnebí. Patří sem například Grónsko, Aljaška či ostrovy na severu Kanady. Zima je v této oblasti dlouhá a léto naopak poměrně krátké, neboť trvá pouze tři měsíce.

Mírné podnebí je charakteristické spíše pro jižní část Kanady a pro sever USA. Typické je zde především velké oceánské podnebí, přičemž ve vnitrozemí je spíše sucho. Kolem velkých jezer bývají však silné mrazy, a to díky severním větrům.

Subtropické podnebí pak zaujímá většinu USA. Je pro něj typické, že je poměrně suché, a to zejména na západě. Subtropické vlhké podnebí je koncentrováno především kolem Mexického zálivu a na Floridě. Výjimkou zde nejsou ani tornáda.

Střední Amerika má tropické podnebí, které je ovlivňováno pasáty a tropickými bouřemi – hurikány. Mexická plošina je suchá, přičemž pobřeží Karibiku spíše vlhké. Značná část kontinentu, Kordillery, má typicky vysokohorské podnebí, jež je ovlivněno nadmořskou výškou._______________________________________________________________________

Aktuální nabídka zájezdů a last-minute zájezdů od CestovniPortal.cz

_______________________________________________________________________


CZIN.eu
TOPlist