Last Minute Exotika

Vyhledej si dovolenou

Horký TIP

Vyber si

Turistický průvodce

Rubriky

Počasí

Vyhledávač letenek

Last minute nabídka

Facebook

Počasí Střední Amerika

Střední Amerika je pomyslnou částí severoamerického kontinentu a je pro ni typický častý vulkanismus a také zemětřesení. Co se však týče zdejšího klima, střední Amerika se nachází v pásmu tropického podnebného pásu, takže se od toho odvíjí i počasí, které tady panuje.

Úmoří Karibského moře je bohatší na dešťové srážky, zatímco úmoří Tichého oceánu se potýká spíše se suchem. Během roku se zde tedy střídají období dešťů, jenž panují od května do října, a období sucha, ke kterým dochází od listopadu do února.

Režim srážek je však výrazně proměnlivý, a to díky závislosti na směru větrů. Teploty ve dne a v noci se však výrazně neliší.

V hornatějším reliéfu střední Ameriky je citelný vliv nadmořské výšky. Ve středoamerickém regionu se pak často vyskytují hurikány a tropické bouře, a to zejména v oblasti karibského pobřeží, Belize či Hondurasu.

Od úrovně hladiny moře až do výšek okolo 900 metrů se nachází “horké země”, kde se vyskytují bohaté srážky a jsou zde vysoké teploty téměř po celý rok. Mezi 1 000 a 2 500 metrů nad mořem se průměrné roční teploty pohybují od 15 °C do 25°C a srážky jsou typické především pro konec léta. Nad 2 500 metrů nad mořem se pak nachází chladné oblasti, kde průměrné roční teploty nepřesahují 20 °C, přičemž rozdíly teplot mezi dnem a nocí jsou již výraznější._______________________________________________________________________

Aktuální nabídka zájezdů a last-minute zájezdů od CestovniPortal.cz

_______________________________________________________________________


CZIN.eu
TOPlist